Preferences
USER PANEL

E-mail address:


Password:


Remember me

I don’t have an account

I don’t remember password

SEARCH

Category:

Phrase:

 

CATEGORY
LIBRARY

first

previous

next

last

189 pages

1887 releases

Philip Jose Farmer - Ciała, wiele ciał

Interest 5.26%

Polish Books


added: 2004-08-26

Description

Fenix Publications (Biblioteka Fenixa), ISBN 83-900214-2-0, pb, -/1992, 251pp
translation: Krzysztof Sokolowski, cover: Andrzej Laski
Rhinoceros, ISBN 1-56333-303-1, pb, 9/1995, 251pp,
Uwaga: Powieść raczej dla dorosłych...

Detailed information

Total filesize: 689.77 KB


Dick Philip K. - Wybrane pozycje

Interest 8.77%

Polish Books


added: 2004-08-26

Description

Philip Kindred Dick (16 grudnia 1928 - 2 marca 1982) - nazwany Dostojewskim science fiction, to jeden z najciekawszych autorów amerykańskich drugiej połowy XX wieku. Za życia nie doceniany w Stanach Zjednoczonych, popularność zyskał najpierw w Europie i Japonii.
Urodził się w Chicago, mieszkał i tworzył w Kalifornii, zmarł w Santa Ana. Debiutował opowiadaniem "Beyond Lies the Wub" - "Gdzie kryje się Wub" - opublikowanym w magazynie "Planet Stories" z lipca 1952 roku. Jednak pierwszym opowiadaniem które sprzedał było opowiadanie zatytułowane "Roog". Ukazało się ono w lutym 1953 roku na łamach "The Magazine of Fantasy and Science Fiction". Pierwsza powieść Dicka opublikowana została nakładem wydawnictwa Ace Books w 1955, a nosiła tytuł "Solar Lotery" - "Słoneczna Loteria".
Na podstawie jego utworów nakręcono kilka filmów, najbardziej znane to: kultowy dziś film Ridleya Scotta "Blade Runner" - "Łowca Androidów" - nakręcony na podstawie powieści "Do Androids Dream of Electric Sheep?" - "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?"; "Total Recall" - "Pamięć Absolutna" - inspiracją było opowiadanie "We Can Remember It For You Wholesale" - "Przypomnimy to panu hurtowo"; oraz "Screamers" - "Tajemnica Syriusza" - podstawą scenariusza było tu opowiadanie "Second Variety" - "Odmiana Druga".
W archwium znajdują sie następujące pozycje:
- Blade Runner.pdf
- Boza inwazja.pdf
- Chwyt Reklamowy.pdf
- Cudowna bron.pdf
- Czysta gra.pdf
- Gra Nielosowa.pdf
- Inaczej niż by się zdawało.pdf
- Kolonia.pdf
- Kosmiczne Marionetki.pdf
- Król Elfów.pdf
- Majstersztyk.pdf
- Mała czarna skrzynka.pdf
- Mecz rewanµowy.pdf
- Miasteczko.pdf
- My zdobywcy.pdf
- Na obraz i podobieństwo Yanceya.pdf
- Niezrekonstruowane M.pdf
- Null0.pdf
- Ofiara.pdf
- Ostatni pan i władca.pdf
- Paszcza Wieloryba.pdf
- Przedludzie.pdf
- Przypomnimy to panu hurtowo.pdf
- Roog.pdf
- Sonda przyszłości.pdf
- Stowarzyszenie.pdf
- Transmigracja Timothyego Archera.pdf
- Trzy stygmaty Palmera Eldritcha.pdf
- Ubik.pdf
- Wisielec.pdf
- Wojna z Fnoolami.pdf
- Złotoskóry.pdf

Detailed information

Total filesize: 8.36 MB


Philip Jose Farmer - Przebudzenie kamiennego boga

Interest 5.26%

Polish Books


added: 2004-08-26

Description

Współczesny naukowiec podczas przeprowadzanego przez siebie eksperymentu zostaje zmieniony w kamień, z którego do normalnej postaci przywraca go po kilku tysiącleciach uderzenie pioruna. Nowy świat zamieszkują istoty rozumne, które wyewoluować mogły z innych gatunków zwierząt - kotów, lisów, nietoperzy.... Wraz z plemieniem humanoidalnych kotów (które do tej pory jego postać czciły jako posąg należący do boga) wyrusza w niebezpieczną podróż - chce sprawdzić pogłoski o istnieniu plemienia sobie podobnych ludzi. Czy ich znajdzie? Jakie przeszkody przyjdzie mu pokonać po drodze?

Detailed information

Total filesize: 571.34 KB


Philip Jose Farmer - Gdzie wasze ciała porzucone

Interest 1.75%

Polish Books


added: 2004-08-26

Description

Żona trzymała go w ramionach, jakby miała nadzieję odepchnąć śmierć
- Boże mój - zapłakał - jestem już martwy.
Drzwi do pokoju otworzyły się. Zobaczył olbrzymiego dromadera, usłyszał brzęk dzwoneczków na jego uprzęży, poruszanych gorącym wiatrem pustyni. Potem pojawiła się wielka, czarna twarz pod ogromnym czarnym turbanem. Przez drzwi wkroczył czarny eunuch z gigantyczną szablą w dłoni. Śmierć, Ta Która Niszczy Rozkosz i Rozdziela Towarzyszy, w końcu przybyła.

Sir Richard Burton, dziewiętnastowieczny angielski podróżnik, pisarz i awanturnik, umiera. Jednak śmierć nie jest końcem, jest początkiem. Budzi się w dziwnym świecie - ogromnej krainie, będącej doliną nieskończenie długiej rzeki. Krainie zamieszkanej przez wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek żyli i umarli na ziemi - od neandertalczyków po kluczowe postacie naszej historii. Wraz z grupką niezwykłych towarzyszy wyrusza w podróż ku źródłom Rzeki w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania zasadnicze - czym jest ten świat, kto go stworzył i kto w nim ustanawia prawa. Powieść Gdzie wasze ciała porzucone;, rozpoczynająca jeden z najsłynniejszych cykli fantastycznych, zdobyła nagrodę Hugo i uznanie czytelników na całym świecie.

Detailed information

Total filesize: 256.13 KB


Pierre Barbet - O czym marzą psyborgi

Interest 3.51%

Polish Books


added: 2004-08-26

Description

Wciąż nie mogłem pojąć dlaczego Wielkie Mózgi wezwały mnie do Kalapolu - siedziby Wielkiej Rady Mędrców, rządzącej wszystkimi planetami Drogi Mlecznej.
Z jednej strony było mi to na rękę, bo zaczynałem mieć powyżej uszu dowodzenia marnym garnizonem na końcu Galaktyki. Nie ma nic gorszego dla oficera Floty niż czas pokoju. Trudno jest awansować, a ja nie miałem zamiaru pozostawać kapitanem aż do emerytury. Faktem jest, że po ukończeniu Szkoły Kadetów nasza Konfederacja musiała nauczyć moresu tych z Procjona. Pozwoliło mi to szybko przeskoczyć porucznika i dostać szlify kapitańskie. Tyle, że od tamtej pory cisza.

Mimo pozorów tak zaczyna się jedna z lepszych powieści Fantasty a nie SF. U Pierre Barbeta ta granica bywa jednak b. płytka...
Barbet Pierre, właściwie Avice Claude (1925-1995), pisarz francuski. Pod prawdziwym nazwiskiem pracował jako farmaceuta i był ekspertem w dziedzinie bioniki. Jeden z najbardziej znanych francuskich pisarzy fantastyki naukowej. Współzałożyciel i działacz Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction (od 1978 pełnił w nim rolę koordynatora).
Uwaga: Ta sama powieść w dwóch różnych źródłach.

Detailed information

Total filesize: 853.77 KB


Robert A. Heinlein - Drzwi do lata

Interest 3.51%

Polish Books


added: 2004-08-26

Description

Młody wynalazca i współwłaściciel firmy zostaje oszukany przez wspólników - zostaje wykluczony z udziałów przez najlepszego przyjaciela i swoją dziewczynę. Tym jednak nie wystarcza przejęcie samej firmy i by pozbyć się niewygodnego świadka (ex wspólnika) poddają go kilkudziesięcioletniej hibernacji. Ten po przebudzeniu nie zamierza jednak zasypywać gruszek w popiele... Czemu jednak cywilizacja przyszłości opiera się na technologii jego autorstwa? Czemu firma ją wytwarzająca jest własnością dwojga zupełnie obcych mu ludzi i czemu dawni przyjaciele żyjąc w biedzie mają do niego nieopisany żal?
To nie tylko wspaniała powieść SF ale i trzymająca w napięciu, nie pozbawiona humoru, sensacja...

Detailed information

Total filesize: 217.93 KB


Henry Kuttner (30 opowiadań)

Interest 7.02%

Polish Books


added: 2004-08-26

Description

Henry Kuttner, urodzony w Los Angeles w roku 1900, zmarły w roku 1958, należy do grona pisarzy fantastów, którzy tworzyli w okresie tzw. Złotego Wieku sf, przypadającego na : lata między 1938 - 1950.
Pierwsze utwory Kuttnera mają wiele wspólnego z twórczością H. P. Lovecrafta, którego Kuttner wprost uwielbiał. Zaczynał od opowiadań z dreszczykiem i fantastyki bohaterskiej. W fantastyce naukowej zadebiutował w 1937 roku. W 1940 roku poślubił Catherine L. Moore, również autorkę opowiadań fantastyczno-naukowych i z gatunku "fantasy". Od tego czasu zaczęli pisać wspólnie, często pod pseudonimami Lawrence O'Donnell, Keith Hammond i Lewis Padgett. Pod pseudonimem Lewis Padgett ukazały się chyba najbardziej znane opowiadania Kuttnera, w których głównym bohaterem jest genialny wynalazca Galloway Gallegher i jego dumny robot Joe. Opowiadania o Gallegherze ukazywały się w latach 1943-1948, a z czasem zostały wydane w jednym tomie pt. Robots Have No Tai1s (1952). W nowym wydaniu, w 1982 roku, pojawiły się pod zmienionym tytułem The Proud Robot. Poza tym ukazały się następujące zbiory opowiadań Kuttnera: A Gnome There Was (1950), Ahead of Time (1953), No Boundaries (1955), Bypass to Otherness (1961), Return to Otherness (1962), The Best of Henry Kuttner (1975), a także Mutant (1953) - powieść, której kolejne rozdziały publikowano uprzednio jako oddzielne opowiadania. Inne powieści Kuttnera to: The Fairy Chessmen (1946), Tomorrow and Tomorrow (1947), Fury (1947), The Dark World (1946), Valley of the Flame (1946), The Mask of Circe (1948). The Time Axis (1949), Beyond Earth's Gates (1949), We11 of the Worlds (1952). Część z nich ukazała się jedynie w magazynach sf.

Detailed information

Total filesize: 631.72 KB


Piers Anthony - Xanth (cykl)

Interest 8.77%

Polish Books


added: 2004-08-26

Description

Cykl opowiadający o świecie w którym każdy posiada indywidualną (osobistą coś jak linie papilarne), wrodzoną zdolność magiczną... Bogaty świat fantasy pełen nietuzinkowych osobowości jego bohaterów. Jedna z części i niestety nie pierwsza ale w miarę możliwości postaramy się na bieżąco uzupełniać ten zbiór.
źródła Magii: Król Trent, władca Xanthu wybrał Binka na przywódcę wyprawy, której cel stanowi odkrycie tajemniczych źródeł magii. Odważny mag wraz z przyjaciółmi centaurem Chesterem i przemienionym w gryfa żołnierzem Crombie walczy z potężną istotą czarodziejską, która próbuje nie dopuścić do ujawnienia tajemnicy. Wyzwolony przez Binka demon Xanth zagraża istnieniu całej krainy.
Czy Bink ocali swoich przyjaciół przed zagładą?
Uwaga: Pewne części w dwóch różnych źródłach...

Detailed information

Total filesize: 2.24 MB


Michael Moorcock - Elryk z Melnibone

Interest 5.26%

Polish Books


added: 2004-08-26

Description

Napisany w latach 60 ubiegłego wieku cykl uważany jest za jeden z najważniejszych w historii literatury fantasy. W skład sagi wchodzi 8 tomów: "Elryk z Melnibone", "Perłowa Forteca", "Żeglarz Mórz Przeznaczenia", "Śniące Miasto", "Znikająca Wieża (aka. Śpiąca Czarodziejka)", "Zemsta Róży", "Kronika Czarnego Miecza" oraz "Zwiastun Burzy". Elryk pojawia się jeszcze w 3 książkach: "The Dreamthief's Daughter", "The Skrayling Tree" i "The White Wolf's Son".
Głównym bohaterem całej sagi jest czarodziej i wojownik Elryk z Melnibone. Jest on ostatnim przedstawicielem, niegdyś potężnego ludu Królów Czarnoksiężników. Chociaż sam jest Królem, nie włada już swymi poddanymi, których zostało teraz niewielu. Odwrócili się oni od swego władcy, gdyż Elryk zdradził swój lud podczas walki o Imryr - wówczas najpiękniejsze miasto, siedzibę i stolicę Królów Czarnoksiężników...
UWAGA: Pewne części podane są w dwóch różnych źródłach...

Detailed information

Total filesize: 4.86 MB


Andre Norton - Świt 2250

Interest 5.26%

Polish Books


added: 2004-08-26

Description

"Świt 2250" jest powieściowym debiutem Andre Norton. Ukazał się on w samym środku ery zimnej wojny. Jego akcja toczy się kilkaset lat po wojnie atomowej, a bohaterem jest młody chłopak, mutant o zapędach reformatorskich, który nie znajdując zrozumienia wśród swoich najbliższych, wyrusza na niebezpieczną wędrówkę przez opustoszałe tereny dawnych Stanów Zjednoczonych.

Detailed information

Total filesize: 317.13 KB

first

previous

next

last

189 pages

1887 releases

NEWS
© 2002-2018 OSiOLEK.com team
There are no files on this page, only information about them (filesize, type of compression, checksum, and so on). Note, that you can download copyrighted materials only for a backup purpose and only if you have a original version of the given files (beware, those rules may not apply in your country). Here you can read about our cookies policy.